• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Północna Europa nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z większości państw, w tym również i z Polski. Z pozoru nie znajdziemy tam raczej wielu interesujących atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, bo same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak dużo interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Idealnym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura blisko związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle bogatej historii, w związku z czym sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada całe mnóstwo ciekawych zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem rewelacyjnym dowodem na to, że północna cześć Europy także jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, dzięki czemu za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!
źródło: sportlajf.pl, herbaton.pl, ukibicownamalcie.pl, zoo-safari.net.pl

Categories: Turystyka

Comments are closed.